Wywiad dla NCzasTV o antysemityzmie, antypolonizmie, socjalistycznych korzeniach nazizmu oraz „patriotyzmie ekonomicznym”

Dziś w wywiadzie dla #NCzasTV jednoznacznie potępiając antysemityzm (jak i antypolonizm i inne formy rasizmu czy szowinizmu), przestrzegałem by jednoczesnie nie pozwolić na utożsamienie antysemityzmu z krytyką polityki czy to Izraela, czy też wybranych żydowskich środowisk politycznych czy na traktowanie antysemityzmu jako etykiety do dyskredytowania kogokolwiek, kto skrytykuje np. nieuprawnione roszczenia do mienia bezdziedzicznego albo próby przerzucania winy za Holocaust z Niemców na Polaków.

Zwracałem uwagę na marksistowskie korzenie odpowiedzialnej za zbrodnie przeciw Żydom, Polakom i przedstawicielom wieku innych narodów ideologii narodowego socjalizmu. Próby przypisania nazizmu „prawicy” fałszują historię i zmierzają do wybielenia socjalizmu. A przecież rasizm nazistów miał podłoże nie tylko etniczne, ale przede wszystkim klasowe.

Tłumaczyłem też dlaczego tzw. „patriotyzm ekonomiczny” wcale nie jest patriotyzmem. Kupno produktu krajowego gdy ten jest niższej jakości albo droższy zamiast lepszego zagranicznego szkodzi nie tylko jednostce, ale także… Narodowi i państwu. Dlaczego? Obejrzyjcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *