Natychmiast wycofać Polaków z Iraku!

Było oczywiste, że atak terrorystyczny dokonany przez siły Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie, którego ofiarą padł m.in. Ghasem Suleimani, dowódca irańskiej jednostki Ghods, spotka się z irańską odpowiedzią. Jednocześnie, władze Iraku, zszokowane tym atakiem na swoim terytorium, zażądały wycofania wojsk amerykańskich i z nimi sprzymierzonych (a więc w tym, niestety, także polskich) ze swojego terytorium. Od tej chwili obecność sił amerykańskich, polskich i innych NATOwskich jest obecnością o charakterze okupacji.
Polska powinna natychmiast opuścić Irak i odciąć się od działań Stanów Zjednoczonych. Wspieranie USA w niesprawiedliwej wojnie z Iranem – wojnie, która w chwili gdy piszę te słowa właśnie się rozpoczyna – jest sprzeczne z polską racją stanu. Współudział w okupacji Iraku jest zaś hańbą. Jedno i drugie naraża Polską i Polaków na bezprecedensowe zagrożenie.
Konieczność natychmiastowego wycofania z Iraku po amerykańskim ataku, a tym bardziej rezolucji irackiego parlamentu nie budziła żadnych wątpliwości. Mimo to prezydent Duda i premier Morawiecki zaniechali tej decyzji.

Iran właśnie na amerykański akt terroru odpowiedział. Godzinę przed tym, jak piszę te słowa, irańskie rakiety spadły na amerykańskie bazy w Iraku. W tych bazach mogli być także polscy żołnierze. Gdy piszę te słowa, jeszcze nic nie wiemy o ofiarach. Ale faktem jest, że każda godzina zwłoki z wycofaniem polskich sił z Iraku oznacza ryzyko ofiar po polskiej stronie. Dalsza zwłoka będzie zdradą stanu i zbrodnią, a hańba okupacji tylko pogłębia moralną niesprawiedliwość.

Polscy żołnierze nie powinni pozostać w Iraku ani dnia dłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *